0212 662 05 05
0532 254 49 15

Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri

Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri
Müşteri beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda, veri depolama ve yedekleme donanım çözümlerine yönelik tasarım, satış, kurulum ve satış sonrası destek hizmetleri veriyoruz. Sahip olunan verinin herhangi bir nedenle zarar görmesi, kurum süreçlerinde ciddi zararlara neden olabiliyor. Felaket durumu sonrasında verilerin geri yüklenememesi kurumun ticari faaliyetine son vermesine neden olabilecek kadar ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

Depolama Alanı Sanallaştırma
Depolama ortamında bulunan birden fazla depolama ünitesini yönetmek, zor ve vakit alan bir durum. Depolama sanallaştırması, bu tip zorlukları ortadan kaldıran bir katman. Depolama sanallaştırması yapılan ortamda verilerin depolama üniteleri arasında çevrimiçi olarak taşınması, farklı depolama cihazlarında verilerin kopyalarının tutulması, marka bağımsız şekilde depolama alanının büyütülmesi mümkün oluyor. Marka ve model bağımsız kullanım, mevcut yatırımınızın korunmasını sağlıyor.

Nesne (Object) Depolama Sistemleri
Nesne depolama, veri depolamada gerçekleştirilen yeni bir çözüm mimarisi. Veri bloklarını basit bir şekilde izlere ve kesimlere yerleştirmek yerine, çeşitli boyutlarda veri nesnelerini ve bunlarla ilişkili meta verileri oluşturma, depolama ve dağıtma işlemlerini içeriyor. Her nesnenin ayrılamaz şekilde kendisine bağlanmış zengin meta verileri, uzun süreli saklamanın yanı sıra, verilerin zaman içinde güvenli ve erişilebilir kalmasına da olanak sağlıyor. Büyük ölçekli dijital içerik ve uzun süreli veri depolama için ideal olan nesne depolaması, kurulum ve yönetim karmaşıklığının ve yüksek performanslı depolama maliyetlerinin önüne geçiyor.

Veri Depolama ve Felaket Kurtarma Çözümleri Entegrasyonu
Depolama ihtiyaçları her geçen gün katlanarak artıyor. idCodeX olarak, depolama ortamının Senkron veya Asenkron şekilde farklı veri merkezlerine taşınması için yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz.

Sanallaştırma teknolojisinin sağladığı çeviklik ve depolama cihazları, hem entegrasyonu hem de felaket kurtarma senaryolarını daha kolay hale getiriyor. Fiziksel teyp yedeklemesi felaket planlarının vazgeçilmez bir parçası olduğu için, teyp yedeklerinin mutlaka veri merkezi dışındaki emniyetli kasalarda muhafaza edilmesini öneriyoruz.

Günümüzde Felaket Kurtarma Çözümleri’ne Etki Eden Teknolojiler:

– Deduplication (Tekilleştirme)
– Sıkıştırma
– Snapshot teknolojileri
– WAN optimizasyonu
– Daha hızlı bant genişlikleri
– Sanallaştırma yazılımlarının depolama cihazları ile entegrasyonu

Veri Depolama ve Yedekleme Donanım Çözümleri Portföyü:
– Üst ve Orta Ölçekli Blok Depolama Üniteleri
– Üst ve Orta Ölçekli NAS Depolama Üniteleri
– Tümleşik Depolama Üniteleri

– Nesne Depolama Üniteleri
– Veri Arşivleme Sistemleri
– Depolama Alanı Sanallaştırma Üniteleri
– SAN Ağ Altyapıları
– Bütünleşik Ağ Altyapıları (Converged)
– Üst ve Orta Ölçekli Teyp Kütüphaneleri
– Sanal Teyp Kütüphaneleri (VTL)
– Deduplication (Tekilleştirme) Üniteleri
– Yedekleme ve Replikasyon Yazılımları

Depolanan verinin her geçen gün arttığı ve verinin kurum süreçleri için daha kritik bir rol oynadığı günümüzde, verinin geri dönülebilecek şekilde yedeklenmemesi büyük risk oluşturuyor. Bu sebeple müşterilerin ihtiyaçlarına özel yedekleme sistemleri tasarlıyor ve hayata geçiriyoruz. Yeni teknolojik eğilimler doğrultusunda çözümleri güncelliyor ve müşterilerimize sunuyoruz.